تأیید صحت و اعتبار سایت توسط جاسمین کولایر

 

اگرچه مصرف معتدلانه ی قهوه در کل برای سلامت ما خوب به شمار می‌آید، سوالاتی در این زمینه وجود دارند – مانند اینکه افرادی که نسبت به کافئین حساسیت داشته یا کسانی که میزان زیادی از آن را می نوشند در چه وضعیتی هستند؟ یک تحقیق جدید این موضوع را بررسی می کند.

قهوه یکی از پرمصرف ترین نوشیدنی ها در کره زمین است. به دلیل محبوبیت قهوه در سال های اخیر، تحقیقات زیادی درباره آن انجام شده است. هرچه باشد، باید جنبه های مثبت و منفی چیزی که مصرف آن کاملا در یک جامعه رایج است، مورد بررسی قرار گیرد. هم اکنون، دانشمندان شواهد کافی جمع آوری کرده اند که ثابت می کند که مصرف معتدلانه قهوه می‌تواند از بروز برخی از بیماری‌ها جلوگیری کرده و حتی طول عمر را افزایش دهد. تحقیقات نشان داده اند که برای مثال، مصرف معتدلانه قهوه ممکن است از بروز بیماری‌های قلبی – عروقی، دیابت و پارکینسون و بسیاری از بیماری‌های دیگر جلوگیری کند.

نبود اطلاعات کافی در زمینه قهوه

اما یافته هایی که تاکنون کشف شده اند، برخی سوالات را بی پاسخ گذاشته اند. برای مثال، بسته به نوع تحقیق، “مصرف معتدلانه قهوه” – که معمولا به معنی نوشیدن ۳ تا ۵ فنجان قهوه در روز است – به نظر می رسد که مفید باشد، اما بسیاری از افراد شش فنجان یا بیشتر از این تعداد را در روز می‌نوشند. بنابراین، سوالی که مطرح می‌شود این است آیا ویژگیهای جلوگیری از بروز بیماری در قهوه هنوز هم برای این افراد مؤثر است؟

همچنین، ترکیب ژنتیکی برخی از افراد به نوعی است که  شیوه سوخت و ساز یا تجزیه کافئین بدن آنها را تغییر می دهد. چگونه این افراد تحت تاثیر قرار می گیرند؟ به طور مشابه، آیا نوع قهوه – تفاله قهوه، قهوه فوری یا قهوه بدون کافئین – در سلامت افراد موثر است؟ دیگر تحقیقات در صدد پاسخگویی به این سوالات بوده اند، اما به دلیل اینکه تعداد کمی از افراد در این مقوله‌ها جای می‌گیرند، گرفتن نتایج قطعی از داده های موجود دشوار بوده است. اخیراً، محققان نهاد ملی سرطان (NCI) در راکویل و نهاد ملی سلامت (NIH) در بتسدا، که هر دو در ایالت مریلند واقع شده اند، شروع به تحقیق در این زمینه کرده اند. تحقیقات آنها که شامل داده ها در مورد بیش از نیمی از جمعیت بریتانیا می شود، در مجله JAMAI Internal Medicine منتشر شده است.

 

مطرح کردن مجدد سؤال قهوه

همان‌طور که انتظار می‌رفت، دانشمندان به این نتیجه رسیدند که افرادی که قهوه می نوشند در طول عمرشان کمتر در معرض خطر مرگ قرار دارند. آنها همچنین به این نتیجه رسیدند که این کاهش ریسک افرادی را شامل می شود که تعداد ۸ فنجان قهوه یا بیشتر را در طول روز می نوشند. همچنین، افرادی که سوخت و ساز قهوه در بدن آنها از حد طبیعی سریع‌تر یا کمتر بوده تحت تاثیر قرار می‌گیرند، و این امر صرف نظر از مصرف انواع گوناگون قهوه است (اگرچه،  فواید قهوه فوری ممکن است کمتر بارز باشد). این حقیقت که افرادی که متابولیسم کافئین در بدنشان متفاوت بوده و آنهایی که قهوه ی بدون کافئین مصرف می‌کنند از فواید آن لذت می برند، به این اشاره دارد که کافئین عامل اصلی در رساندن فواید قهوه به بدن نیست. قهوه صدها ماده شیمیایی گوناگون را در بر دارد که باعث می شود که تجزیه و تحلیل آن دشوار باشد. گروهی از مواد شیمیایی که مورد توجه دانشمندان قرار گرفته پلی فنل است، که می‌توان آن را به مقدار کم در قهوه فوری یافت. با این وجود، باید مطالعات بیشتری برای آگاهی از نقش آن در فواید قهوه انجام گیرد. تحقیق جدید بر اساس داده‌های  مشاهده‌ ای بناشده، امابه دلیل تعداد زیاد شرکت‌کنندگان، مولفان به این نتیجه رسیدند:

“نتایج تاکید می‌کنند که نوشیدن قهوه می‌تواند بخشی از یک برنامه غذایی سالم بوده و می توانند موجب اطمینان خاطر برای کسانی که از نوشیدن قهوه لذت میبرند، باشد.”

به دلیل محبوبیت پایدار قهوه، این اطمینان وجود دارد که تحقیقات در مورد آن ادامه خواهد یافت. مولفان امیدوارند که مطالعات آینده بر این موضوع تمرکز کنند که چگونه آماده سازی قهوه سلامت افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. در حال حاضر، این نظر قاطعانه وجود دارد که قهوه سرشار از فواید سلامتی برای انسان است.